Čas potovanja: 3 dni/2 noči
Minimalno št.potnikov: 45
Odhodi: od marca do novembra 2025
Prevoz: avtobus, ladja
Program potovanja:
1. dan: Slovenija-Chiemsee-Oberammergau
Zgodaj zjutraj odhod turističnega avtobusa z zbirnega mesta. Vožnja po Gorenjski do državne meje na Karavankah. Nadaljevanje vožnje po turski avtocesti mimo Salzburga do kraja Prien na Bavarskem. Vkrcanje na ladjo in plovba po Kimskem jezeru (Chiemsee) do otoka Herreninsel, na katerem leži nedokončani dvorec Herrenchiemsee, ki je pomanjšana kopija dvorca Versailles. Sprehod do dvorca in ogled notranjih apartmajev. Sledi plovba na manjši otok Fraueninsel in ogled samostanske cerkve in ostankov srednjeveške palače iz karolinške dobe. Po ogledu povratek z ladjo do kraja Prien in nadaljevanje vožnje do kraja Oberammergau, ki je poznan po pasionskih igrah. Hotelska namestitev v tem kraju ali bližnji okolici.
2. dan: Oberammergau-Füssen
Po zajtrku ogled dvorca Linderhof, ki je urejen v rokokojskem stilu, in grajskega parka, v katerem se skriva še znamenita Venerina votlina. Nadaljevanje vožnje do drugega pravljičnega gradu Neuschwanstein. Ludvik ga je dal pozidati v slogu visokosrednjeveških gradov. Navidezno srednjeveško podobo gradu so graditelji dosegli z najsodobnejšo gradbeno tehniko in mehanizacijo poznega 19. stol. Grad s slikovito lego visoko na hribu in s svojo notranjo opremo predstavlja prepričljivo ozadje nekaterim opernim stvaritvam Richarda Wagnerja, ki je s svojim močnim vplivom na kralja v marsičem botroval nastanku Neuschwansteina. Med stenskimi slikarijami prevladujejo prizori iz znamenitih oper, med drugim iz Tristana in Izolde, Lohengrina in Parsifala. Po ogledih vožnja do hotela in nočitev.
3. dan: Fussen-Innsbruck-Wattens-Slovenija
Po zajtrku vožnja po Tirolski in postanek v Innsbrucku za ogled mesta, ki ima bogato kulturno zgodovinsko dediščino. Lepo podobo mesta dopolnjuje tudi njegova lega sredi mogočnih alpskih vrhov. Sprehodili se boste po starem mestnem jedru, kjer si boste ogledali Zlato strešico, carski dvor in dvorno cerkev. V kraju Wattens postanek za ogled muzeja kristalov Swarovski. V poznih popoldanskih urah vožnja v smeri predora Karavanke in naprej v Slovenijo, kamor boste prišli v poznih večernih urah.
Cena: 315 EUR
Cena vključuje: avtobusni prevoz po opisani poti, cestnine in tunelnine, plovbo z ladjico, 2 x prenočevanje z zajtrkom, namestitev v dvoposteljnih sobah v hotelu 3*, zunanje oglede brez vstopnin, slovensko vodenje, organizacijo potovanja, osnovno nezgodno zavarovanje ter DDV.
Doplačila: enoposteljna soba, vstopnine.
Končna cena bo določena na podlagi dogovora glede datuma potovanja, kraja odhoda, števila udeležencev in morebitnih dodatnih storitev.
Poglejte vse ponudbe v kategoriji: za skupine / Nemčija
Znameniti dvorci, čudovita arhitektura, podlaga za kultne risane filme, 2 dni, 243 EUR,
Med drugim si boste ogledali tudi dvorec Linderhof, ki ga je dal bavarski kralj postaviti v idilično mirno okolje.
3 dni, 324 EUR.
Kratko in jedrnato po vedno živahni bavarski prestolnici. 64 EUR.